Придбати

Сьогодні у продажу

Придбати на кращих умовах

Trade-in

Ви вибираєте новий автомобіль Mercedes-Benz, а ми приймаємо ваш поточний автомобіль у рахунок вартості нового.

Автомобілі з пробігом

Автомобілі схвалені і перевірені офіційним дилером Mercedes-Benz Автоцентр на Кільцевій.

Спеціальні пропозиції

Спеціальні пропозиції та акції на сервіс і продаж автомобілів Mercedes-Benz

Ваш дилер

Офіційний дилер Mercedes-Benz «Автоцентр на Кільцевій»

Тест-драйв

Тест-драйв автомобілів Mercedes-Benz

Фінансові послуги

Кредитування, лізинг та страхування

Корпоративні продажі

Спеціальні умови покупки та обслуговування автомобілів Mercedes-Benz для компаній, організацій і представництв.

Власникам

Сервісне обслуговування

Тільки краще для Вашого Mercedes-Benz

Сервіс

Ремонт, діагностика та обслуговування автомобілів

Оригінальні запчастини

Ваш Mercedes-Benz - на 100% справжній Mercedes-Benz

StarParts

Запчастини призначені для автомобілів Mercedes-Benz старше 5 років

Оригінальні аксесуари

Використовуйте оригінальні аксесуари Mercedes-Benz і створюйте свою власну ідентичність

Шини, диски та колеса

Відповідність найвищим стандартам якості та безпеки

Запис на сервіс

Виберіть зручний час і свого сервісного консультанта

Світ Mercedes-Benz

Актуальні новини та заходи

Огляд головних новин «Мерседес-Бенц»

Інноваційна діяльність

Для безаварійного руху без викидів

Дизайн

Ми створюємо нову мову дизайну для автомобілів майбутнього

Спорт

Нездоланне прагнення до досконалості

Історія

Випробуйте радість перемог разом з Mercedes-Benz

Дилерський центр

Чудові автомобілі, якісний сервіс, авторизоване обслуговування.

Вакансії автосалону

Перетворіть ваші мрії в реальність! Побудуйте кар'єру в компанії «Мерседес-Бенц»

Контакти

Контакти офіційного дилера Mercedes-Benz

Система екстреного гальмування Brake Assist (BAS) від Mercedes-Benz: 25 років з моменту випуску

Система екстреного гальмування Brake Assist (BAS) від Mercedes-Benz: 25 років з моменту випуску

Сучасні автомобілі Mercedes-Benz оснащуються передовими технологіями активної безпеки, які буквально рятують життя водіїв та пасажирів. Однією з таких систем є екстрене гальмування Brake Assist (BAS), яке встановлене ось уже чверть століття на розкішний S-Class, C-Class, E-Class, кросовери GLS, GLC, GLE та знаменитий позашляховик G-Class. 2021 року компанія Mercedes-Benz святкує 25-річчя з моменту прем'єри активного асистента BAS.

Mercedes-Benz с системою BAS

Що таке гальмівний помічник BAS (Brake Assist System) і як він працює?

В ході досліджень у 1990-х роках Mercedes-Benz виявили, що в екстремальних ситуаціях на дорозі водії натискають на педаль гальма недостатньо сильно — імпульсивно, але слабко для ефективної зупинки автомобіля. В результаті подальших розробок бренд із Штутгарта представив систему допомоги при екстреному гальмуванні, яка покликана посилювати гальмівне зусилля. Прем'єра відбулася 25 листопада 1996 року. Як тільки Brake Assist System була представлена, вона стала одним з найбільш передових рішень в галузі безпеки.

BAS від Mercedes-Benz як система пневматичного типу збільшує ефективність вакуумного підсилювача гальм і тим самим вирішує основне завдання "гальмування". Конструктивно вона складається з датчика швидкості переміщення вакуумного підсилювача штока, електронного блоку керування та електромагнітного приводу штока.

Принцип роботи гальмівного асистента Mercedes-Benz такий: система розпізнає ситуації, коли водій задіяє гальма в екстреному порядку — звертає увагу на швидкість натискання педалі, — і посилює цей вплив. Через електронний блок управління відбувається активація електромагніта приводу штока та вакуумного підсилювача гальм. По суті, система BAS гарантує, що в екстреній ситуації педаль гальма буде натиснута з необхідною силою незалежно від людського фактора.

Вже у грудні 1996 року всі автомобілі S-Class (серія 140) та SL (R 129) стали стандартно оснащуватися технологією екстреного гальмування BAS. Внаслідок подальших спостережень було зафіксовано, що завдяки цій системі суттєво скоротився гальмівний шлях: зокрема, на швидкості 100 км/год на сухому дорожньому покритті до 45%. Випробування в симуляторі реального водіння показали, що BAS здатна пом'якшити чи навіть запобігти зіткненням. Також було проведено експерименти, в ході яких понад 50 водіїв рухалися містом зі швидкістю 50 км/год, коли на дорозі різко з'являлася дитина — лише повне екстрене гальмування із системою BAS дозволяло уникнути аварії. Це стало суттєвим досягненням з погляду захисту пішоходів. Зараз ми сприймаємо це як даність, але технологія BAS стала воістину революційним рішенням.

Технологія екстреного гальмування BAS ефективно працює з іншими передовими системами Mercedes-Benz, а саме з антиблокувальною гальмівною системою ABS, системою контролю тяги ASR, автоматичним диференціалом підвищеного тертя ASD, електронною системою стабілізації ESP, автоматичною трансмісією з електронним управлінням, технологією DISTRONIC. Якщо потрібно, ABS взаємодіяла з іншими різними датчиками і органами управління для ефективності в запобіганні ДТП.

Що цікаво, 1996 року, коли відбувся дебют ABS, у Mercedes-Benz вже активно розробляли нову систему превентивного захисту пасажирів PRE-SAFE. При цьому використовувалася інформація BAS про ризик аварійної ситуації, та PRE-SAFE вживала необхідних заходів щодо захисту салону від зіткнення - регулювання спинок сидінь для кращої фіксації ременів безпеки, закривання люка в даху та інші. Технологія PRE-SAFE вперше була застосована в Class 220 серії в 2002 році.

Компоненти системи BAS

Система екстреного гальмування BAS: Додаткові функції

Через сім років у BAS було інтегровано новий функціонал. У флагманському S-Class серії 221, представленому 2005 року. Mercedes-Benz розширив систему екстреного гальмування свіжою технологією, яка в екстремальних дорожніх ситуаціях допомагає водієві ще краще, ніж раніше. Це стало можливим завдяки радіолокаційній технології: вона визначала відстань до автомобілів попереду, попереджала водія про недостатню відстань та розраховувала необхідну допомогу при гальмуванні у разі неминучого зіткнення. Якщо водієві дійсно доводилося натискати на педаль гальма, то система Brake Assist PLUS миттєво збільшувала тиск у гальмівній системі, розрахований для відповідної ситуації.

BAS PLUS використовувала дві радіолокаційні системи: нещодавно розроблений радар ближньої дії з частотою 24 гігагерці сканував навколишнє середовище перед автомобілем з кутом розкриття 80 градусів і дальністю 30 метрів, а 77-гігагерцовий радар DISTRONIC сканував три смуги автостради на відстань дев'ять градусів. І знову розробники Mercedes-Benz тестували систему у симуляторі водіння. Результати були вражаючими: якщо при випробуваннях із використанням традиційних гальмівних технологій рівень аварійності становив у середньому 44%, то за допомогою Brake Assist PLUS він знизився на три чверті.

Розвиток гальмівної технології BAS продовжувався швидкими темпами. У 2006 році такі технічні нововведення як активне нічне бачення та нове покоління системи DISTRONIC PLUS, а також BAS PLUS Brake Assist System були об'єднані потужним комплексом PRE-SAFE ® Brake з частково автономним гальмуванням.

Зрештою, у 2013 році з'явилася система виявлення пішоходів, а потім і Traffic Assist. У наші дні PRE-SAFE Brake називається Active Brake Assist і входить до стандартної комплектації автомобілів Mercedes-Benz: вона ефективно реагує на автомобілі, велосипедистів та пішоходів автономним екстреним гальмуванням, якщо водій не діє. Надалі система екстреного гальмування виробництва Mercedes-Benz активно використовуватиметься у високоавтоматизованих транспортних засобах і, отже, стане важливою частиною концепції безаварійного водіння.

Система BAS у розрізі

Онлайн-служби

Разработка сайта Clock Creative Lab
  • Cookies
  • Захист даних
  • Правова інформація
  • Мапа сайту