
AMG 50 років в дорозі, не зменшуючи швидкості
Півстоліття за кермом
Беззаперечний успіх, популярність і визнання обрушилися на засновників AMG Ханса-Вернера Ауфрехта та Ерхарда Мельхера вночі з 24 на 25 липня 1971 року. Її молоді фахівці провели без сну, спостерігаючи за гонкою на бельгійській трасі Спа-Франкоршам і своїм творінням – седаном Mercedes-Benz SEL 300 6.3. Машина представницького класу мала коробку автомат, двигун на 6,8 літрів і не поступалася майстерно виконаним заводським моделям Ford, BMW, Chevrolet, чим викликала справжній фурор. На це до початку змагання ніхто не міг поставити – ані вболівальники, ані конкуренти.

Авто у 420 кінських сил завдяки своїй розлогій формі та яскравому кольору охрестили Rote Sau ( «червоною свинею»). За результатами сезону модель неодноразово визнавали переможцем, завдяки чому AMG отримала срібло у загальному заліку змагань. Успіх поклав початок довгого спільного шляху AMG і Mercedes-Benz, який у результаті привів до появи Mercedes-AMG.
У середині 1980-х відбулася наступна гучна перемога AMG, яка означила фірму на світовій карті проектно-конструкторських бюро солідних гоночних суперкарів. Нею став вихід того самого «Молота» (Hammer) з кузовом W124, 8-циліндровим двигуном M117, поліпшеною ходовою і гальмівною системами. Hammer у 360 кінських сил обійшов навіть ультрашвидкий Ferrari.У цей момент стало зрозуміло, що створення суббренда внаслідок злиття двох фірм вже не за горами. Перший спільний проект був 90-х. Вийшов спортивний чотирьохдверний седан Mercedes-Benz C36 AMG – втілення потужності і елегантного дизайну. 280-сильний з 3,6 літровим об'ємом і чотириступінчастою автоматичною коробкою передач, він показував розгін у 100 кілометрів менш ніж за сім секунд. 36-й став першою офіційною машиною безпеки «Формули-1» від бренду Mercedes-Benz. Тираж суперкара негайно став рахуватися не сотнями, а тисячами проданих одиниць.

Головний принцип успіху AMG
Філософія виробництва авто під знаком трипроменевою зірки.
Півстоліття тому колишні інженери концерну Daimler-Benz Ауфрехт і Мельхер відкрили свій перший офіс у приміщенні колишнього млина. Він також служив їм майстернею. Яму для огляду машин вирили вручну. Тепер кількість співробітників компанії налічує понад півтори тисячі осіб.
Сьогодні AMG, яке замислювалося як тюнінг ательє, виконує доопрацювання моторів для легкових авто серійного виробництва Mercedes-Benz, а також реалізовує масштабний випуск цілих спорткарів, а не тільки двигунів для них. Тираж випущених у 2016 році машин із позначкою AMG наблизився до 100 тисяч одиниць.
У далекому 1967 році послуги для охочих поліпшити двигун свого залізного коня пропонувалися всього у декількох варіаціях. Стандартний пакет передбачав доопрацювання головки блоку з модифікацією спортивних розподільних валів, що забезпечувало більш швидкісну спортивну їзду. Наступний рівень передбачав заміну мотора на інший – теж виробництва Mercedes-Benz, але з вищою потужністю. Оновлений пристрій, у свою чергу, також можна було поліпшити.
Пізніше тюнінг ательє впровадило каталоги, за якими можна було вибрати і замовити конкретний вид змін автомобіля. Серед них була спеціальне оздоблення зовнішнього вигляду та інтер'єру суперкара. За цим слідувала розробка дрібносерійних моделей AMG, одним з яких став Hammer. Крок за кроком компанія, колись заснована двома ентузіастами, перевтілилася на невіддільну від Mercedes-Benz студію мистецтва суперавтомобілів із самобутньою філософією виробництва.
Тут кожен пристрій, на якому значиться трибуквена абревіатура, створюється невідступно від правила «один майстер – один двигун» неважливо, яке подальше призначення цього механізму. Він може бути встановлений під капот авто AMG GT, якщо це чотирьохлітровий V8. Або доповнити моделі А-, CLA- і GLA-класів, коли йдеться про дволітрову твін-турбо-4. Збирання кожного з двигунів виконується виключно вручну і закріплене за одним фахівцем. По завершенню роботи на конструкції наявна інформація з ім'ям, прізвищем автора та його розписом.

Час «Срібних стріл» Mercedes-Benz на трасах F1
Серії перемог на «Формулі-1» гонщиків і автомоделей на деякий час закріплювала верховенство певної країни, не тільки на гоночних трасах, але і як батьківщини виробника суперкарів. У середині минулого століття на п’єдесталі була Італія, яку десятиліттям пізніше змінила Великобританія. Тоді на устах у всіх був Lotus, але у 80-х його витіснив McLaren. А наприкінці століття фаворитом став дев'ятиразовий володар Кубка конструкторів F1 – Williams. Нині час триває серія перемог «Срібних стріл» Mercedes-Benz.
Незважаючи на те, що тріумфатор чемпіонату світу-2016 з команди Mercedes-AMG Petronas німецький пілот Ніко Росберг залишив професію, його наступник Вальттері Боттас гідно продовжив переможну серію сріблястих суперкарів.

Сезон минулого року знову став вдалим для авто з трипроменевою зіркою. З 20 змагань пілоти завоювали 12 гран-прі, а також 15 перемог у кваліфікації і дев'ять найкращих показників у подоланні кола. За результатами сезону британець Льюїс Хемілтон обзавівся титулом чемпіона світу. Для Mercedes-Benz цей успіх став вже п'ятим.
У поточному сезоні Mercedes-AMG завоювали шість перемог на етапах чемпіонату DTM, паралельно показуючи високий рівень виступів у клієнтських серіях. Наприклад, на Blancpain GT.
На майбутній рік Mercedes-Benz запланував ще одну приголомшливу подію – початок виступів на революційному чемпіонаті автогонок на електромобілях з відкритими колесами Formula E. Вболівальники усього світу чекають, затамувавши подих, адже на екокарах «Срібні стріли» поки ще не перемагали.
AMG Performance Centre
Десятиліття тому, щоб отримати в користування доведений майстрами компанії AMG Mercedes-Benz, необхідно було проявити завзятість і характер, підкріплені фінансовими можливостями. Цей процес включав придбання серійної моделі, самостійну роботу з каталогами та формування певного комплексу доведення авто. Потім потрібно було, звичайно, відвідати майстерню та офіс, щоб ваше замовлення нарешті прийняли в роботу. Для того щоб пройти такий шлях треба чимало терпіння.
В наші дні процедура купівлі Mercedes-AMG значно спростилася. Потрібно лише вибрати найбільш зручний для вас центр AMG Performance, кількість яких вже перевищила 400. Вони працюють у більш ніж 40 країнах світу.

Брати максимум від можливостей Mercedes-AMG
Майстерності спортивної їзди усіх рівнів – від новачка до професіонала – навчать у Академії керування AMG.
Першокласний пілот, чемпіон світу з перегонів «Формули-1» Маріо Андретті впевнений – ви сповільнюється у той самий момент, коли перестаєте вчитися. Навіть професійні гонщики, які досконало володіють мистецтвом швидкої їзди, шліфують свою майстерність. Якщо ви також хочете оволодіти всіма тонкощами віртуозного управління автомобілем на високих швидкостях, щоб на повну використовувати потенціал невгамовного Mercedes-AMG – ласкаво просимо на курси Академії керування AMG.

Освітні програми розділені за рівнями підготовки і підходять навіть для новачків. На «базовому» навчають основами безпечного водіння на швидкісній трасі за кермом Mercedes-AMG. Можна також взяти участь у справжньому змаганні та відчути себе одним з пілотів F1. Пройти цей рівень безкоштовно вам дозволить статус новоспеченого володаря машини Mercedes-AMG.
Наступним за рівнем складності у Академії йде курс, на якому ви зможете освоїти використання ідеальної траєкторії руху. Розберете її теоретичні складові і спробуєте цю техніку на практиці.
Якщо усі вищевикладені навички вже увійшли до вашого арсеналу умінь, але ви, як і Маріо Андретті, прагнете удосконалювати майстерність, вам підійде курс для професіоналів. Крім інтенсивності цієї освітньої програми її відрізняє те, що в одному суперкарі передбачена присутність тільки одного учасника. Хронометровані заїзди по трасі та робота над помилками з використанням відеоматеріалів, допоможуть вам максимально наблизитися до рівня водіння зірок автоспорту.