
EQC 400 4MATIC – прозоре майбутнє електромобільності
Майже рік розробок дозволив команді інженерів, механіків і дизайнерів Mercedes-Benz створити унікальну модель EQC 400 4MATIC з прозорими областями, які демонструють приховані компоненти електрокара.
Mercedes-Benz розкрив усі технологічні особливості EQC 400 4MATIC
Прозора модель EQC 400 4MATIC від Mercedes-Benz допомагає наочно продемонструвати інноваційні технології сучасних електромобілів. Ліва половина автомобіля залишилася недоторканою, а права послужила місцем розташування відкритих областей, які дозволяють побачити приховані механізми і деталі електричних моделей, наприклад, акумулятор. Точні копії окремих компонентів, імітація процесу зарядки за допомогою світлодіодного світла та віртуальна демонстрація високовольтної батареї стали головними елементами експозиції EQC 400 4MATIC.
У проекті взяли участь близько 40 стажистів з професійних груп: фахівець з мехатроніки автомобілів, фахівець з внутрішнього оздоблення, механік-будівельник і слюсар-інструментальник. Включаючи виробничу паузу через COVID-19, ця команда близько року працювала над створенням прозорого EQC. Також вони створили безліч моделей окремих компонентів в розрізі, таких як бортовий зарядний пристрій, бампери і фари, які були інтегровані в фінальний експонат.

Створення демонстраційного Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC в цифрах:
- Приблизно було встановлено 15 метрів світлодіодної волоконної оптики;
- Для живлення світлодіодів прокладено близько 50 метрів проводки;
- За 36 годин 3 стажиста використовували 8 шліфувальних дисків, щоб вирізати 5 отворів в кузові. Крім того, 23 тканих абразивних стрічки використовувалися для видалення задирок на обрізаних кромках;
- На фарбування та полірування пішло близько 50 годин;
- Знадобилося дві плати мікроконтролера Arduino з 3 релейними екранами для управління світлодіодними стрічками і блокуванням, а також світлодіодний дисплей на гнізді для зарядки. Програмний код містить близько 500 рядків;
- Знадобилася 21 година, щоб перетворити три світлових смуги ззаду в одну;
- Ще 18 годин знадобилося, щоб перетворити два задніх ліхтаря в один за допомогою інструментів Dremel і лобзика;
- На підготовку камери заднього виду пішло 10 годин;
- В цілому команда збиралася приблизно 650 хвилин для онлайн-конференцій;
- Щоранку ще 20 хвилин витрачалося на управління цифровим цехом;
- Для перепрограмування моніторів використовувалися два міні-ПК «Next Unit of Computing» (NUC) від Intel з 2 відеоконвертерами.
Заряджання та розряджання акумулятора електрокара імітуються за допомогою світлодіодного освітлення, розташованого вздовж периферійних пристроїв зарядки автомобіля. Стандартні дисплеї EQC були перепрограмовані спеціально для відображення та відтворення пояснювальних зображень і відео. Крім того, для демонстрації напруги в EQC використовується спеціально розроблений додаток доповненої реальності (AR).