
Mercedes-Benz розвиває автономне водіння
Автономне водіння стане невід'ємною частиною мобільності в майбутньому. І вже зараз дуже важливо забезпечити високу ступінь безпечної взаємодії між пішоходами на вулицях і безпілотними автомобілями.
У Mercedes-Benz вважають, що емпатія і довіра є головними факторами прийняття автомобілів з функцією самостійного водіння. Щоб виробити у людей таку довірливість до «безпілотників», на думку німецьких інженерів, слід оснастити транспортний засіб таким функціоналом, завдяки якому пішоходи легко та своєчасно розуміли, що збирається робити автомобіль в наступні секунди/хвилини. З метою дослідження цієї ідеї Mercedes-Benz запустили проект Cooperative Car, в рамках якого седан Mercedes S-Класу оснастили 360-градусною світловою сигналізацією та провели тривалий тест-драйв.
Mercedes-Benz S-Клас досліджує ефективність автономного водіння
Прототип «кооперативного автомобіля» на базі флагманського S-Класу мав продемонструвати, яким попереджувальним і доброзичливим може бути безпілотний автомобіль. Пішоходи найчастіше оцінюють ступінь безпеки перетину проїжджої частини за рахунок безпосереднього зорового контакту з водіями. Так легше переконатися, що перехід дороги цілком безпечний в даний момент. Приблизно таку ж взаємодію слід забезпечити і з боку безпілотних автомобілів. Дослідники з Daimler називають це «інформованою довірою». «Люди повинні мати можливість швидко і легко розуміти« плани »автономного транспортного засобу. Для цього останній повинен повідомляти про свої наміри максимально простим і ефективним способом, щоб оточуючі могли розуміти його інтуїтивно », - вважає футуролог Олександр Манковскі. І цей спосіб - кругова світлова сигналізація, що проходить по всьому кузову автомобіля.
В ході досліджень пішоходи висловилися про те, що бірюзовий колір є оптимальним для світлової сигналізації. Яскраві бірюзові смуги прикрасили дах, лобове скло, решітку радіатора, оптику автомобіля, а також зовнішні дзеркала і нижні частини вікон. Активація підсвічування відбувається одномоментно з запуском автономного режиму руху. При початок руху вогні починають швидко блимати, а при гальмуванні - блимати повільно. Безперервне світло само по собі сигналізує про знаходження автомобіля в автономному режимі їзди.
Короткі ряди освітлених точок на даху говорять іншим учасникам дорожнього руху, що вони були розпізнані. При цьому тільки ті пішоходи або велосипедисти, чий шлях збігається з дорожнім рухом транспортного засобу, отримують світловий сигнал. При цьому кооперативний автомобіль відтворює природний зоровий контакт, який мав би місце між водієм і пішоходами.
Кооперативний S-Class інформує оточуючих про те, що він збирається почати рух, ще перебуваючи на узбіччі. Світлові смуги навколо автомобіля випромінюють відповідний світловий сигнал. Загоряється підсвічування, зовнішні дзеркала складаються, і спочатку злегка підводиться корма, а потім передня частина автомобіля - таке «прокидання» автомобіля відбувається завдяки підвісці. Ці рухи нагадують живу істоту, яка прокидається і розтягується. Люди можуть зрозуміти цю поведінку інтуїтивно. Смужка під лобовим склом за допомогою «світлової хвилі» говорить про безпеку переходу дороги. «Ми прагнемо створити бездоганне взаєморозуміння між людьми і технологіями, але твердо переконані - людина завжди на першому місці», - уточнюють автори проекту Cooperative Car.

Як давно компанія Mercedes-Benz проводить подібні дослідження
Mercedes-Benz вже зробили перший крок в цьому напрямку ще в 2015 році, випустивши дослідницький автомобіль F 015. Автомобіль взаємодіяв із зовнішнім світом через світлодіодні екрани на носі і в задній частині авто. У наступному році цей мотив також був розглянутий Vision Van, інноваційним фургоном з електричним приводом з вбудованими безпілотними технологіями для доставки посилок. Фургон мав цифрові світлодіодні дисплеї спереду і ззаду, однак про свої наміри автомобіль повідомляв за допомогою текстових повідомленнях на цих самих дисплеях.
У 2018 році концепція Vision URBANETIC продовжила досвід досліджень в сфері автономного водіння. Безпілотник показує на кузові «цифрові тіні» виявлених пішоходів, даючи зрозуміти, що «бачить» їх і дозволяючи діяти відповідним чином. Спираючись на ці інновації, Mercedes-Benz в даний час працює над іншими рішеннями, які зміцнять взаємодію між пішоходами та автомобілями майбутнього. Зокрема, останнім часом в Mercedes-Benz експериментують з можливостями анімації взаемодіяти з людьми через «емоції».