Придбати

Сьогодні у продажу

Придбати на кращих умовах

Trade-in

Ви вибираєте новий автомобіль Mercedes-Benz, а ми приймаємо ваш поточний автомобіль у рахунок вартості нового.

Автомобілі з пробігом

Автомобілі схвалені і перевірені офіційним дилером Mercedes-Benz Автоцентр на Кільцевій.

Спеціальні пропозиції

Спеціальні пропозиції та акції на сервіс і продаж автомобілів Mercedes-Benz

Ваш дилер

Офіційний дилер Mercedes-Benz «Автоцентр на Кільцевій»

Тест-драйв

Тест-драйв автомобілів Mercedes-Benz

Фінансові послуги

Кредитування, лізинг та страхування

Корпоративні продажі

Спеціальні умови покупки та обслуговування автомобілів Mercedes-Benz для компаній, організацій і представництв.

Власникам

Сервісне обслуговування

Тільки краще для Вашого Mercedes-Benz

Сервіс

Ремонт, діагностика та обслуговування автомобілів

Оригінальні запчастини

Ваш Mercedes-Benz - на 100% справжній Mercedes-Benz

StarParts

Запчастини призначені для автомобілів Mercedes-Benz старше 5 років

Оригінальні аксесуари

Використовуйте оригінальні аксесуари Mercedes-Benz і створюйте свою власну ідентичність

Шини, диски та колеса

Відповідність найвищим стандартам якості та безпеки

Запис на сервіс

Виберіть зручний час і свого сервісного консультанта

Світ Mercedes-Benz

Актуальні новини та заходи

Огляд головних новин «Мерседес-Бенц»

Інноваційна діяльність

Для безаварійного руху без викидів

Дизайн

Ми створюємо нову мову дизайну для автомобілів майбутнього

Спорт

Нездоланне прагнення до досконалості

Історія

Випробуйте радість перемог разом з Mercedes-Benz

Дилерський центр

Чудові автомобілі, якісний сервіс, авторизоване обслуговування.

Вакансії автосалону

Перетворіть ваші мрії в реальність! Побудуйте кар'єру в компанії «Мерседес-Бенц»

Контакти

Контакти офіційного дилера Mercedes-Benz

Mercedes–Benz шлях до досконалості – 50 років досліджень аварій

Mercedes–Benz шлях до досконалості – 50 років досліджень аварій

Півстоліття результативних досліджень та інновацій в області безпеки автомобілів Mercedes-Benz. Читайте докладніше про систему досліджень аварій в нашому новому матеріалі.

Критерії безпеки Mercedes–Benz

Постійне прагнення до вдосконалення є основою діяльності Mercedes–Benz. Саме тому провідні фахівці Mercedes–Benz Accident Research ось уже 50 років займаються поліпшенням і модернізацією автомобілів на базі результатів досліджень аварій.

Також, в цьому році ювілей відзначає система краш–тестування Mercedes–Benz, яка вже 60 років досліджує і покращує безпеку автомобілів, за допомогою моделювання реальних ситуацій. У той час як система дослідження аварій займається безпосередньо реальними аваріями.

Компанія Mercedes–Benz Accident Research, була заснована в 1969 році і є одним з перших подібних дослідницьких підрозділів в автомобільній індустрії по всьому світу. З моменту заснування компанії вдалося вивчити і відтворити понад 4700 дорожньо–транспортних пригод.

«Комплексний підхід до розробки заходів безпеки для Mercedes–Benz переслідує дві мети: запобігання аваріям та пом'якшення їх наслідків», – підкреслює професор Родольфо Шёнебург, керівник центру Mercedes–Benz з безпеки транспортних засобів, експлуатаційної стійкості та захисту від корозії.

«Наша філософія безпеки – це безпека в реальному житті. Крім моделювання і краш–тестів, саме те, що насправді відбувається під час аварії, є для нас вирішальним показником».

Mercedes–Benz Accident Research

Система Mercedes–Benz Accident Research

В ході співпраці з Міністерством внутрішніх справ Баден–Вюртемберга, поліція повідомляє про значні аварії за участю сучасних моделей Mercedes–Benz, в радіусі близько 200 кілометрів від Зіндельфінген.

Потім починається робота дослідників. Група експертів відвідує місце події, щоб відновити хід подій, навіть якщо в ньому було задіяно лише один транспортний засіб. Як тільки вони отримують всю необхідну інформацію, вони починають систематично відновлювати зіткнення.

Результати порівнюються з даними інших аварій, і з часом інженери–автомобілебудівники отримують точне уявлення про типові схеми пошкоджень і концепції нових розробок, для ще більш ефективних систем захисту. Численні інновації в галузі безпеки Mercedes–Benz, такі як ESP®, віконна подушка безпеки або система PRE–SAFE®, були розроблені на основі результатів досліджень нещасних випадків під час реальних аварій.

Результати також використовуються для розробки практичного процесу досліджень і стандартів випробувань. Компанія Mercedes–Benz Accident Research спільно з колегами з Індії та Китаю вже кілька років співпрацює на міжнародному рівні. Дослідники аварії на Далекому Сході отримують вигоду з досвіду Зіндельфінген. За допомогою системи оцінок AR вони можуть порівнювати записи з колегами безпосередньо в режимі реального часу і, таким чином, проводити спільний аналіз, навіть якщо німецькі експерти не перебувають на місці події.

Mercedes Benz Accident Research V–Class

Mercedes–Benz Accident Research специфіка досліджень

Керуючись філософією «безпека в реальному житті» Mercedes–Benz Accident Research детально вивчає причини і наслідки аварії, для подальшого удосконалення безпеки автомобілів. Виїзди експертів на місце події відбуваються в середньому близько ста разів на рік, для вивчення важких аварій за участю сучасних моделей Mercedes–Benz або смарт моделей в радіусі 200 кілометрів від Зіндельфінгена. Потім, згідно з результатами досліджень проводиться модернізація обраних систем і устаткування автомобілів.

Проведення огляду автомобіля необхідно для з'ясування багатьох чинників і обставин. Наскільки сильно був деформований кузов? Чи спрацювали системи безпеки? Чи є що–небудь незвичайне? Все це робиться на добровільній основі за згодою водія.

На наступному етапі експерти проводять огляд місця аварії, щоб відтворити події, в тому числі аварії за участю одного автомобіля. В якому становищі знаходився транспортний засіб або транспортні засоби в момент удару? Чи видно сліди шин або занос? Дослідники систематично знаходять відповіді на ці та безліч інших питань. Уже понад чотири роки експерти використовують лазерний сканер, який дозволяє трьохвимірно сканувати місце події у вигляді сукупності точок і автоматично вимірювати його. Всі відповіді на питання структуровані і зберігаються в електронному вигляді разом з фотографіями і схемами.

Спеціальне програмне забезпечення допомагає дослідникам зробити реконструкцію подій. Система перетворює дані і виміряні значення в рухомі зображення. Для цього комп'ютер комбінує, наприклад, довжину шин або сліди заносу з даними конструкції і стилю водіння транспортного засобу, яке постраждало внаслідок аварії, і відновлює те, що сталося на цій основі. Фахівці можуть побачити на екрані, як транспортний засіб рухався до, під час і після того, як сталося зіткнення.

Mercedes–Benz Accident Research огляд місця аварії

Всі дані порівнюються з іншими аваріями, і в результаті інженери–автомобілебудівники отримують точне уявлення про типові схеми пошкоджень та розробки нових, ще більш ефективних систем захисту. За допомогою спеціального перспективного аналізу ефективності експерти також можуть з'ясувати, якими могли бути наслідки нещасного випадку, якби на борту була додаткова функція безпеки.

Необхідні систематичні поліпшення включені в технічні характеристики нового модельного ряду. Крім того, складається річний звіт, в якому представлені тенденції і події в області автомобільної безпеки.

Mercedes–Benz V–Class службовий автомобіль

Зараз службовим автомобілем дослідного центру є Mercedes–Benz V–Class. Експерти користуються даними моделями з 2017 року. Автомобіль обладнаний спеціальною помаранчевою смугою на даху, яка вмикається і сигналізує про місце події.

Устаткування включає інструменти для всіх можливих робіт в рамках аналізу аварій. Крім того, є домкрат, вимірювальне колесо, а також 3D лазерний сканер зі штативом для огляду місця події. Дослідники також мають в розпорядженні діагностичний інструмент для зчитування відповідних блоків управління пошкодженого транспортного засобу, функціональний планшет для документування ушкоджень транспортного засобу, рятувальні жилети, фотообладнання в комплекті з телескопічними стрижнями для стрільби з висоти, а також різні вимірювальні пристрої для електричних автомобілів.

Mercedes Benz V–Class

Міжнародна служба Mercedes–Benz Accident Research

Компанія Mercedes–Benz Accident Research спільно з колегами з Індії та Китаю вже кілька років співпрацює на міжнародному рівні. Дослідники аварій на Далекому Сході отримують вигоду з досвіду Зіндельфінгену. За допомогою системи оцінок AR вони можуть порівнювати записи з колегами безпосередньо в режимі реального часу і, таким чином, проводити спільний аналіз, навіть якщо німецькі експерти не перебувають на місці події.

Поведінка водіїв і випадки зіткнень в європейських і азіатських країнах мають значні відмінності. Метою дослідження нещасних випадків в Азії також є розробка підходів для скорочення значно більшого числа жертв у порівнянні, з Європою.

Дослідження аварій з комерційними автомобілями Mercedes–Benz

Починаючи з 1972 року, дослідний центр вивчає події з вантажними автомобілями Mercedes–Benz по всій Німеччині з метою вироблення заходів для активної і пасивної безпеки. Дослідники завжди документують всю інформацію про обставини події, транспортні засоби і пошкодження. Вони також шукають аномалії, наприклад, щодо частоти типів аварій, виявленню певних схем аварій або травм сторін, причетних до аварій.

На основі цього аналізу дослідники нещасних випадків виявляють системи, що підлягають модифікації. Ось як ідея Sideguard Assist здійснилася кілька років тому. Інноваціонная система, яка допомагає запобігати аваріям з пішоходами та велосипедистами, є лише одним з багатьох прикладів багаторічної новаторської роботи, яку Mercedes–Benz Trucks проводить в сфері розробки систем безпеки і допомоги.

Дослідження аварій Mercedes Benz

Численні системи були встановлені в різних модельних рядах задовго до того, як вони були затверджені законодавством. Йдеться про антиблокувальну гальмівну систему (ABS) і систему контролю прискорення (ASR), а також про програму електронної стійкості (ESP®) і Active Brake Assist.

«Ми вважаємо, що наші детальні розслідування необхідні для ефективної оцінки поведінки автомобіля в реальній ситуації», – підкреслює Кей Моршхойзер, керівник відділу аналізу аварій на комерційних автомобілях Mercedes–Benz Trucks. За його словами, це єдиний спосіб включити подальші поліпшення в автомобіль. Запобігання нещасним випадкам є ключовим фактором у розробці вантажівок. Проте, пом'якшення наслідків аварії також грає не менш важливу роль. Також, це свідчить про важливість краш–тестів, які Mercedes–Benz Trucks систематично проводить протягом багатьох років.

Vans Accident Research Mercedes–Benz

Експертна оцінка, аварій з фургонами, також проводиться з 1970–х років. Компанія Vans Accident Research отримала нову установку влітку 2015 року та штаб–квартиру на заводі Daimler AG в Унтертюркхаймі. Саме в цьому регіоні інженери розслідують окремі аварії за участю мікроавтобусів від Mercedes–Benz. Результати безпосередньо впливають на розробку транспортного засобу і тим самим роблять фургони Mercedes–Benz ще більш безпечними.

Оскільки процедура розслідування включає в себе огляд пошкодженого транспортного засобу та місця події, в якості службового автомобіля компанія Vans Accident Research використовує Mercedes–Benz Vito Mixto, який пропонує багато місця для необхідного обладнання.

Вантажний відсік, відокремлений від рядів сидінь перегородкою, вміщує все необхідне для аналізу аварії: від вимірювального колеса до захисних жилетів і нерухомої камери, а також, уклономера. Якщо в особливих випадках потрібна поїздка на літаку, полки можуть бути зняті як пересувні ящики для інструментів і складені в багаж для проведення дослідження. Відповідно до стратегії «Mercedes–Benz Vans Go global», існують плани по розширенню досліджень аварій, наприклад, на автомобілі з правостороннім керуванням або моделі північноамериканського ринку.

Mercedes Benz Vito Mixto

Інтерв'ю з керівником експертної групи Mercedes–Benz

Хайко Бюркле, 53 роки, з 2001 року керує групою з дослідження та оцінки ризиків в Mercedes–Benz. Працюючи в DEKRA AG в якості дослідника нещасних випадків він розробив основні принципи реконструкції і аналізу для автомобільних експертів і судових експертів–свідків. Ми поговорили з ним про специфіку розслідування подій в сучасних умовах.

Які аварії найчастіше трапляються на сучасних дорогах Європи?
Більшість нещасних випадків відбувається при повороті, розвороті, обгоні, а також з вини порушників правил дорожнього руху. У більшості випадків це пов'язано з людською помилкою.

Хайко Бюркле керівником експертної групи Mercedes Benz

Яким критеріям має відповідати аварія, щоб Mercedes–Benz займався дослідженням?
Аварія повинна відбутися в радіусі близько 200 кілометрів від Зіндельфінгену – і відповідати одному з трьох основних критеріїв, таких як сильна деформація, розкриття подушки безпеки і травми пасажирів. По–четверте, вона завжди повинна включати в себе сучасну модель Mercedes–Benz, оскільки результати нашої роботи не можуть бути включені в серійне виробництво або оновлення автомобілів, які більше не виробляються. І звичайно ж, власник або водій автомобіля повинен дати згоду для проведення розслідування.

Чи існують транспортні засоби, яким Accident Research приділяє особливу увагу?
Особливо цікавими були нещасні випадки, в яких брали участь автомобілі з EQ Boost, тобто з технологією 48 В, а також перші електромобілі. Наш аналіз показав, що вимоги щодо своєчасної автоматичної деактивації 48–вольтних і високовольтних систем, відповідно, були виконані, як і передбачалося.

Ви надаєте інженерам–розробникам зворотний зв'язок, коли щось потребує поліпшення?
Саме таким чином, наша робота сприяє впровадженню інновацій в області безпеки Mercedes–Benz: наприклад, в кінці 1970–х років концепція роздвоєного переднього елемента в конструкції при зіткненні або система превентивного захисту пасажирів PRE–SAFE ® починаючи з 2002 року.

А що Ви можете привести в приклад з більш сучасних модифікацій?
Активний асистент "мертвих зон", який Mercedes–Benz випустив з новим A–Class. При відкритті дверей водій може бути попереджений про іншого учасника руху в сліпій зоні. Таким чином можливо запобігти зіткнення з велосипедистами, а також їх травмування. Колеги з відділу розвитку заздалегідь попросили нас проаналізувати, грунтуючись на статистиці дорожніх пригод, наскільки високий ризик для велосипедистів отримати травму при зіткненні з відкритими дверима статичного автомобіля.

Історія модернізації безпеки Mercedes–Benz

29 січня 1969 року Daimler–Benz AG звернулася до міністерства внутрішніх справ штату Баден–Вюртемберг з проханням про підтримку поліції в реконструкції і аналізі дорожньо–транспортних пригод за участю моделей Mercedes–Benz. Таким чином, інженери–розробники хотіли отримати результати реальних аварій і використовувати їх для подальшого поліпшення безпеки пасажирів.

Під час конференції в міністерстві компанія прагнула створити дослідницьку службу для роботи на постійній основі. І цей крок був успішним – 29 квітня 1969 року проект дослідження аварії отримав офіційне схвалення.

Після уточнення додаткових деталей Міністерство внутрішніх справ, постановило, що поліцейські будуть повідомляти про події, і що представникам компанії буде дозволено переглядати файли аварій і опитувати відповідних співробітників про обставини події.

Дослідницькі підрозділи GIDAS і CIDAS

Коли Mercedes–Benz Accident Research розпочала свою дослідницьку роботу, експертна оцінка аварій в Німеччині все ще була рідкістю. Лише в 1970 році парламент Німеччини вирішив створити в Федеральному інституті автомобільних доріг підрозділ, який в якості центрального органу вирішував важливі питання досліджень дорожніх пригод.

Сьогодні база даних називається GIDAS (Німецьке поглиблене дослідження аварій) і щороку надає дані про приблизно 2000 дорожньо–транспортних пригод, які відбуваються в околицях міст Ганновер і Дрезден. Вони є представниками Німеччини. Mercedes–Benz Accident Research тісно співпрацює з проектом GIDAS.

В даний час Mercedes–Benz Accident Research також використовує дані з CIDAS (Китайського поглибленого дослідження аварій), однієї з найбільш докладних баз даних про аварії, доступних в даний час в Китаї.

Mercedes підрозділи GIDAS і CIDAS

Результати досліджень Mercedes–Benz Accident Research

Експертне дослідження аварій грає важливу роль в підтримці технологічного лідерства Mercedes–Benz. Результати досліджень є основою безлічі модифікацій і поліпшень в області безпеки Mercedes–Benz.

Модернізація інтер'єру автомобілів Mercedes–Benz

В кінці 1960–х років, увага експертів була зосереджена головним чином на захист в салоні. Хоча ремені безпеки вже були доступні для седанів Mercedes–Benz, вони все ще використовувалися рідко. Наслідками були серйозні травми голови, отримані передніми пасажирами, під час ударів об кермо, приладову панель або вітрове скло.

Саме тому експерти почали розробляти більш безпечні контактні матеріали, а потім внесли пропозиції щодо зміни конструкції перемикачів, ручок і важелів. З тих пір матеріали для панелі приладів і внутрішньої обробки панелей також вибиралися з точки зору захисту від нещасних випадків.

Новий автомобіль Mercedes Benz E–Class інтер'єр

Посилення кузова Mercedes–Benz

При реконструкції типових зіткнень з зустрічним автомобілем дослідники зрозуміли, що транспортні засоби найчастіше стикалися асиметрично і що, отже, передні частини кузова піддавалися односторонньому навантаженню.

Оскільки передбачене законом лобове зіткнення з повним перекриттям плоскої стіни в якості краш–тесту безпеки для легкових автомобілів представляло собою лише частину реальних аварій, Mercedes–Benz дотримувався своєї власної стратегії.

Грунтуючись на даних досліджень аварії, інженери провели початкові краш–тести на основі принципу зміщення ще в 1974 році, а на розгалуженому передньому елементі реалізували принцип конструкції для своїх легкових автомобілів, який гарантував дуже хороший захист пасажирів навіть при екстремальних навантаженнях. S–Class представлений в 1979 році, був першою моделлю, структура кузова якої була заснована на принципі роздвоєного переднього елемента.

Новий автомобіль Mercedes Benz E–Class

Процес і правила випробувань автомобілів

Постійне комплексне дослідження аварій показало, що процедура випробувань потребує вдосконалення. Виходячи з цього, Mercedes–Benz розробив аварійне зіткнення, що деформується бар'єром: алюмінієва конструкція імітує зону зминання іншого транспортного засобу, який бере участь в аварії під час краш–тесту, і таким чином дозволяє проводити більш реалістичний аналіз деформації поведінки кузова, ніж удар по жорсткому бетонному або сталевому бар'єру. Даний метод є частиною тестової програми Euro NCAP (Програма оцінки нових автомобілів).

Ремені безпеки

Досвід реальних аварій сформував новаторські деталі обладнання безпеки. В першу чергу це триточковий ремінь безпеки, який Mercedes–Benz вперше запропонував своїм клієнтам в 1968 році. Однак, дослідження нещасних випадків показало інженерам, що хороші речі можна зробити ще більш ефективними. В даному випадку, це було реалізовано, наприклад, з поліпшеною геометрією ременя.

Новий автомобіль Mercedes Benz E–Class Ремені безпеки

Обмежувач зусилля ременя

В середині 90–х років дослідження аварій показали, що використання натягувачів ременя безпеки і подушок безпеки для водія і переднього пасажира в якості стандарту дозволило відчутно знизити небезпеку травм. Також, в Mercedes–Benz вбудований обмежувач зусилля ременя, який систематично обмежував ефект утримання ременя. У поєднанні з подушками безпеки це дозволило значно знизити навантаження на грудну клітку передніх пасажирів і тим самим пом'якшити наслідки аварії.

Подушка безпеки

У 1998 році Mercedes–Benz продемонстрував, що функції подушки безпеки можуть бути ще більш адаптовані до ступеня тяжкості конкретної аварії, коли він представив новий S–Class. Інженери розробили інноваційний двоступеневий газогенератор, здатний надувати подушку безпеки в залежності від ступеня впливу. Mercedes–Benz з самого початку розробив подушку безпеки як додаток до триточкових ременів. Результати дослідження ДТП показали, що завдяки скоординованій взаємодії ременя, натяжителя ременя, обмежувача зусилля ременя, подушки безпеки та інших захисних заходів кількість небезпечних травм при зіткненнях значно знизилося.

Новий автомобіль Mercedes Benz E–Class Подушка безпеки

Бічна система безпеки

За останні два десятиліття ризик надзвичайно серйозних смертельних травм при важкому лобовому зіткненні значно знизився. У той час, як смертельні травми пасажирів з ременями безпеки мали місце виключно в надзвичайно важких лобових зіткненнях. В результаті бічний удар виявився в центрі уваги нових розробок безпеки.

Таким чином, дослідники в галузі безпеки зібрали систему захисних заходів, які крім стійких дверних замків і петель, включає спеціальні деформаційні елементи і пінопластові прокладки у внутрішніх панелях дверей. Крім того, легкові автомобілі Mercedes–Benz мають посилення бічного захисту в нижній частині дверей. Це створює ефективний захист від бічних ударів, який був додатково покращеній з використанням бічних подушок безпеки в 1995 році і віконних подушок безпеки в 1998 році.

Розробка віконної подушки безпеки була заснована на поглиблених дослідженнях Mercedes–Benz Accident Research. Вони показали, що при бічному зіткненні можливі серйозні травми голови. Велика повітряна подушка, яка активується разом з бічними подушками безпеки при бічному зіткненні з відповідно великою силою удару і розгортається як завіса перед бічними вікнами, здатна пом'якшити потенційне удари голови.

Система PRE–SAFE®

Понад дві третини всіх аварій є наслідками критичних ситуацій водіння, таких як занос, екстрене гальмування або раптові маневри ухилення. Цінний час до катастрофи не використовувався аж до 2002 року, коли була розроблена система PRE–SAFE®. Система попереднього захисту пасажирів здатна заздалегідь виявити майбутню аварію і почати діяти, щоб підготувати пасажирів і автомобіль до потенційного зіткнення. В результаті фаза до можливого зіткнення використовується найкращим чином для застосування превентивних заходів безпеки.

Система адаптивних гальмівних вогнів

Три чверті всіх серйозних дорожньо–транспортних пригод можна запобігти, якщо автомобілісти будуть попереджені про небезпеку на ранній стадії. Розроблена система гальмівних вогнів може дуже допомогти в запобіганні зіткнень ззаду. Причина в тому, що дослідження показують, що час реакції автомобілістів на гальмування може бути скорочено в середньому на 0,2 секунди, якщо в звичайних умовах аварійного гальмування замість звичайного стоп–сигналу використовується миготливе червоне світло.

DISTRONIC PLUS і Brake Assist PLUS

Системи допомоги Mercedes–Benz DISTRONIC PLUS і Brake Assist PLUS, засновані на сучасній радіолокаційної технології, є відмінним інструментом в запобіганні аварій. Дана технологія може запобігти одну п'яту всіх задніх зіткнень в середньому в одній тільки Німеччині. На автомагістралях рівень аварійності може бути знижений навіть на 36 відсотків.

Активна система гальмування

В ході дослідження 2014 року, дослідники аварій Mercedes–Benz прийшли до висновку, що до 20 відсотків усіх серйозних задніх зіткнень в Німеччині можна запобігти, якщо всі автомобілі будуть оснащені радіолокаційною системою безпеки. COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS гарантувала на 30 відсотків менше серйозних задніх зіткнень. Mercedes–Benz запустив COLLISION PREVENTION ASSIST як стандарт в 2011 році в попередньому поколінні B–Class. Потім автомобілі були оснащені модернізованою системою Active Brake Assist.

Зниження рівня травматичності в автомобілях Mercedes–Benz

Розслідування нещасного випадку в 2009 році на основі офіційних анонімних даних Федерального статистичного управління дало можливість зробити висновок про високий рівень безпеки Mercedes–Benz. В ході розслідування було вивчено 18 748 нещасних випадків, пов'язаних з травмами, в період з 2003 по 2007 рік. Згідно з цими даними, ризик отримати серйозні або смертельні травми за кермом E–Class на 10,4% нижче, ніж в автомобілях інших марок цього сегмента.

Розслідування нещасного випадку Mercedes Benz

Онлайн-служби

Разработка сайта Clock Creative Lab
  • Cookies
  • Захист даних
  • Правова інформація
  • Мапа сайту