Власникам

Сервісне обслуговування

Тільки краще для Вашого Mercedes-Benz

Сервіс

Ремонт, діагностика та обслуговування автомобілів

Оригінальні запчастини

Ваш Mercedes-Benz - на 100% справжній Mercedes-Benz

StarParts

Запчастини призначені для автомобілів Mercedes-Benz старше 5 років

Оригінальні аксесуари

Використовуйте оригінальні аксесуари Mercedes-Benz і створюйте свою власну ідентичність

Шини, диски та колеса

Відповідність найвищим стандартам якості та безпеки

Запис на сервіс

Виберіть зручний час і свого сервісного консультанта

Світ Mercedes-Benz

Актуальні новини та заходи

Огляд головних новин «Мерседес-Бенц»

Інноваційна діяльність

Для безаварійного руху без викидів

Дизайн

Ми створюємо нову мову дизайну для автомобілів майбутнього

Спорт

Нездоланне прагнення до досконалості

Історія

Випробуйте радість перемог разом з Mercedes-Benz

Дилерський центр

Чудові автомобілі, якісний сервіс, авторизоване обслуговування.

Вакансії автосалону

Перетворіть ваші мрії в реальність! Побудуйте кар'єру в компанії «Мерседес-Бенц»

Контакти

Контакти офіційного дилера Mercedes-Benz

Від атласа до MBUX: історія навігації Mercedes–Benz

Від атласа до MBUX: історія навігації Mercedes–Benz

Автомобільна навігація виходить на абсолютно новий рівень. З новою цифровою інфотейнмент–системою MBUX власнику Мерседес вистачає всього декількох секунд, щоб побудувати найкращий маршрут, при цьому навіть не відриваючи погляду від дороги – доступна функція управління голосом. Як навігація пройшла шлях від паперового атласу до цифрової системи зі штучним інтелектом і здатністю до самонавчання, а також які відкриття чекають нас в майбутньому – в нашому новому матеріалі.

Орієнтація за кермом до перших систем навігації Mercedes–Benz

У першій половині 20 століття тисячі людей пересіли за кермо власного автомобіля. Ніякої навігаційної системи у тих, перших автомобілів, звичайно, не було: люди просто розкладали на своїх колінах дорожню карту, давали вказівки водієві, нерідко могли заблукати, вступали суперечку один з одним. Читання карти раніше було для нас звичним способом будувати свою подорож. Спочатку це були скромні карти з мінімумом деталей, але згодом вони обростали всілякими "подробицями" – вказівниками поворотів, об'єктами інфраструктури, характеристиками місцевості.

У той час як на стародавніх картах невідомі простори заповнювали фантастичними зображеннями диких тварин, монстрів і всіляких вигаданих деталей, люди Епохи Просвітництва вперше проявили достатньо сміливості, щоб залишити на картах порожні місця, що спонукало їх піти і досліджувати. Сучасна людина к цьому моменту дослідила практично кожен метр Землі і нам лише залишається насолоджуватися комфортними і передбачуваними подорожами.

Карта інтегрується в автомобіль: всі системи навігації Mercedes–Benz

Як показала еволюція навігаційних карт для автомобілів Mercedes–Benz, навігація досягла значних успіхів. Перший APS, скорочено від Auto–Pilot System, був представлений в 1995 році. За ним послідував навігаційний інтерфейс COMAND в 1998 році і його онлайн–версія в 2011 році, яка включала інформацію про трафік в реальному часі і додатки MB.

З 1995 року система Auto Pilot APS була опціонально доступна в седанах і купе Mercedes–Benz S–класу модельного ряду 140 (1991–1998).

Mercedes Benz COMAND

З появою СOMAND Online разом з Mercedes me в 2014 році зв'язок автомобіля з навколишнім світом став ще краще. Користувач отримує можливість відправляти пункти призначення зі свого смартфона прямо в навігаційну систему автомобіля, а система автоматично формує оптимальний маршрут слідування. У 2016 році були випущені так звані онлайн–сервіси SNAP в E–класі, які містили масу корисної для водія інформації – ціни на газ, місцеву погоду, наявність парковки в окрузі і багато іншого.

У 2018 року систему СOMAND Online змінила інноваційна цифрова інформаційно–розважальна система MBUX, оснащена штучним інтелектом, функцією голосового управління. Першим автомобілем з MBUX став новий А–клас. Відтепер навігація заснована на штучному інтелекті і доповненій реальності для відображення багатої інформації прямо перед поглядом водія. Віддавати команди і реагувати на ситуацію можна за допомогою голосу або примітивних жестів. З простих слів "Привіт, Мерседес!" починається ваше приємне і ефективне спілкування з автомобілем, який буде не тільки виконувати ваші команди, а й пропонувати те, що може Вам знадобитися в потрібний момент.

Уявіть собі, що може зробити така служба, як what3words, в поєднанні з інтелектуальним транспортним засобом з голосовим інтерфейсом. Творець what3words Кріс Шелдрік, втомився намагатися пояснити кур'єрам і таксистам свою точну адресу, придумав нову систему позиціонування: він розбив всю територію планети на квадрати три на три метри, кожному з яких було присвоєно набір з трьох унікальних слів. З огляду на, що запам'ятати або повідомити комусь набір з трьох слів набагато простіше, ніж набір цифр з меридіанами або широтою, сервіс what3words швидко став популярний. З ним навігація стає набагато простіше, ніж якби Вам потрібно було вводити точні координати об'єкта. Нікому не потрібно запам'ятовувати незнайому адресу, і ви можете легко дістатися до місця, яке навіть не має офіційної адреси.

Mercedes–Benz MBUX навігація

Як Мерседес зберігає дані навігації

У старих навігаційних системах використовувалося до дев'яти компакт–дисків, потім DVD і SD–карти з дедалі більшим обсягом пам'яті. Сучасна SD–карта може вмістити до 70 гігабайт даних, щоб забезпечувати водія знаннями без доступу до мережі Інтернет.

Сучасні системи потребують більш свіжої інформації: вони запитують дані у безлічі онлайн–джерел і викачують оновлення прямо під час їзди.

Істотний внесок у розвиток сучасної автомобільної навігації вносять деякі європейські компанії: такі сервіси як HERE і TomTom, що надають послуги щодо маршруту, та Yelp і TripAdvisor, що представляють собою масштабні інформаційні платформи. Оскільки ці сервіси "живуть в хмарі", навігаційні системи стали нескінченно гнучкими і розширюваними. Водій отримує найактуальніші новини про дорожній трафік і будівельні майданчики на дорозі – дані оновлюються кожні 2 хвилини. Люди, які вибирають Mercedes–Benz, можуть бути впевнені, що їх навігаційна система не залишить їх у скрутному становищі, коли у них немає сотового зв'язку.

Mercedes Benz MBUX дані навігації

Сучасні навігаційні системи мають потребу в гарній і надійній локалізації в залежності від того, де в світі знаходиться автомобіль. Азіатські ринки, такі як Китай, Японія або Корея вважають за краще своїх власних постачальників карт – ті враховують унікальні особливості цього ринку. Європа і США також мають своїх власних постачальників навігаційних карт. Обсяг оновлень, який буде закачаний в систему MBUX, залежить від розміру і щільності країни, регіону або провінції, а також рівня міських змін. В середньому, водії сьогодні регулярно отримують від 250 до 350 мегабайт свіжих даних, або по бездротовому зв'язку, або через USB–накопичувач, як частину свого інформаційно–розважального пакета. Чим щільніше регіон, і чим більше змін він має, тим більше даних йому потрібно. Ось чому поновлення для більших країн зазвичай розбиваються на більш дрібні частини. Наприклад, карта Пекіна з населенням 24 мільйони осіб така ж велика, як і для всієї європейської країни.

Як взаємодіє навігація і системи допомоги

У міру того, як все більше і більше автомобілів з удосконаленими системами допомоги водієві (ADAS) або вже повноцінними автономними можливостями виходять на дорогу, карти все більш стають доступними для систем допомоги. Візьміть на озброєння нові карти від HERE, технологічної платформи визначення місця розташування, що належить Daimler, BMW, Audi і декільком іншим компаніям – вони надають для асистентів водія детальну інформацію про місцевість і умови їзди. Це точна і всебічна інформація про такі деталі як геометрія дороги, смуги руху, вигини і ухили, розташування і розміри бордюрів. Така точність до сантиметра дозволяє автономних систем водіння локалізувати, планувати і прокладати маршрут гранично точно. Стандартний GPS, до якого звикли люди, недостатньо докладний, а ці нові типи карт з даними забезпечують новітньою інформацією водія та системи допомоги його Мерседеса.

Mercedes Benz MBUX карти від HERE

В найближчому майбутньому з'являться карти, які будуть глибоко інтегровані в автомобіль, аж до трансмісії. Експерти очікують, що такі карти високої чіткості будуть доступні в період між 2020 і 2025 роками.

Як навігація вплине на людство в майбутньому

Як виявилося, люди багато виграють від майбутнього розвитку навігації, оскільки вона перетворить наші подорожі в більш вражаючий досвід з акцентом на комфорт і зручність. Нові системи можуть об'єднувати високорівневі візуалізації ADAS з картографуванням і навігацією, представляючи керівництво змішаною реальностю HD, в якому елементи доповненої і віртуальної реальності поєднуються з реальним світом за межами лобового скла. Як тільки автомобіль побудує свій маршрут, у нас буде вільний час і увага, щоб зосередитися на таких речах, як довколишні пам'ятки, або особиста інформація, яка актуальна прямо зараз.

Це означає, що з навігацією майбутнього ні Ви, ні Ваш автомобіль більше не заблукаєте. Більш того, вам також не буде нудно, оскільки ми вже зараз зайняті заповненням останніх білих плям в світі актуальної та достовірної інформації.

MBUX Mercedes Benz

Прокласти маршрут

Разработка сайта Clock Creative Lab
  • Cookies
  • Захист даних
  • Правова інформація
  • Мапа сайту