Придбати

Сьогодні у продажу

Придбати на кращих умовах

Trade-in

Ви вибираєте новий автомобіль Mercedes-Benz, а ми приймаємо ваш поточний автомобіль у рахунок вартості нового.

Автомобілі з пробігом

Автомобілі схвалені і перевірені офіційним дилером Mercedes-Benz Автоцентр на Кільцевій.

Спеціальні пропозиції

Спеціальні пропозиції та акції на сервіс і продаж автомобілів Mercedes-Benz

Ваш дилер

Офіційний дилер Mercedes-Benz «Автоцентр на Кільцевій»

Тест-драйв

Тест-драйв автомобілів Mercedes-Benz

Фінансові послуги

Кредитування, лізинг та страхування

Корпоративні продажі

Спеціальні умови покупки та обслуговування автомобілів Mercedes-Benz для компаній, організацій і представництв.

Власникам

Сервісне обслуговування

Тільки краще для Вашого Mercedes-Benz

Сервіс

Ремонт, діагностика та обслуговування автомобілів

Оригінальні запчастини

Ваш Mercedes-Benz - на 100% справжній Mercedes-Benz

StarParts

Запчастини призначені для автомобілів Mercedes-Benz старше 5 років

Оригінальні аксесуари

Використовуйте оригінальні аксесуари Mercedes-Benz і створюйте свою власну ідентичність

Шини, диски та колеса

Відповідність найвищим стандартам якості та безпеки

Запис на сервіс

Виберіть зручний час і свого сервісного консультанта

Світ Mercedes-Benz

Актуальні новини та заходи

Огляд головних новин «Мерседес-Бенц»

Інноваційна діяльність

Для безаварійного руху без викидів

Дизайн

Ми створюємо нову мову дизайну для автомобілів майбутнього

Спорт

Нездоланне прагнення до досконалості

Історія

Випробуйте радість перемог разом з Mercedes-Benz

Дилерський центр

Чудові автомобілі, якісний сервіс, авторизоване обслуговування.

Вакансії автосалону

Перетворіть ваші мрії в реальність! Побудуйте кар'єру в компанії «Мерседес-Бенц»

Контакти

Контакти офіційного дилера Mercedes-Benz

Як Mercedes-Benz розвивають системи пасивної безпеки

Як Mercedes-Benz розвивають системи пасивної безпеки

Історія компанії Mercedes-Benz тісно пов'язана з розвитком технологій і систем безпеки. З середини 20 століття Штутгарт систематично впроваджує нові і важливі рішення, які роблять автомобіль все більш комфортним і безпечним засобом пересування. Однією з найактивніших сфер інноваційної діяльності Mercedes-Benz є пасивна безпека.

Що таке пасивна безпека в автомобілі і для чого вона потрібна

Автомобільну безпеку можна умовно розділити на активну і пасивну. Активну безпеку становлять системи і технології автомобіля, що дозволяють йому запобігати зіткнення або знижувати їх ймовірність. Пасивну – будь-які конструктивні та експлуатаційні властивості транспортного засобу, що знижують шкоду для водія і пасажирів в тих випадках, якщо аварія все-таки відбулася. Елементи пасивної безпеки розробляються і конструюються таким чином, щоб пом'якшувати можливі наслідки аварії. Ремені, подушки, енергопоглинаючі елементи - ці та інші засоби протягом цілих десятиліть удосконалюються провідними інженерами Daimler AG, дозволяючи зберігати здоров'я і життя наших клієнтів.

Варто відзначити, що багато систем пасивної безпеки спрацьовують вже при фактичному зіткненні транспортного засобу з іншими учасниками руху. Ейрбеги - найвідоміший та найбільш розповсюджений представник даної сфери. Також серед ефективних засобів пасивного захисту можна відзначити:


  • Спеціальну клітку салону високої міцності
  • Енергопоглинаючі елементи, наприклад, м'які бампера або спеціальні зони деформації
  • Травмобезпечні педальні вузли
  • Активні підголівники сидінь
  • Безпечне скло
  • Дуги безпеки
Mercedes Benz пасивна безпека

Перераховані елементи пасивної безпеки та їх поєднання - єдиний спосіб знизити шкоду для людини під час аварії. Адже при зіткненні автомобілів відбувається сильне прискорення, що робить удар об кермо або лобове скло гранично небезпечним. Найчастіше такий удар, рівносильний стрибку з високоповерхового будинку, виявляється смертельним. Мінімізувати його шкоду можна лише через погашення швидкості, зробивши це якомога більш плавно. І саме для цього створюють і розвивають системи пасивної безпеки в центрах Mercedes-Benz.

Перший досвід Mercedes-Benz в сфері безпеки в ХХ столітті

У перші десятиліття розвитку автомобільної промисловості про безпеку водія і пасажирів серйозно і системно ніхто не дбав. Зіткнення з іншим автомобілем або об'єктом інфраструктури навіть на невеликій швидкості призводило до найсерйозніших травм. Про безпечну експлуатацію автомобіля думали - і навіть такі піонери індустрії як Карл Бенц або Готтліб Даймлер - однак систематичних досліджень по цій темі до Другої світової війни не було навіть в передовому вже на той момент концерні Daimler-Benz AG.

Вперше пасивну безпеку як один з принципів створення автомобіля запропонував німецько-австрійський конструктор Бела Барені. Один з найбільших автомобільних інженерів 20 століття, Барені в 1939 році вступив на роботу в Мерседес-Бенц і вже 1 серпня очолив новий відділ з розвитку автомобільної безпеки. Саме там він вперше провів перші дослідні роботи над своїми розробками в області пасивної безпеки - для тестів був обрана модель Mercedes-Benz W120 Ponton. Через деякий час у виробництво вийшов перший в історії автомобіль, в конструкцію якого ще на етапі розробки були закладені принципи пасивної безпеки - це був W111, що з'явився у продажу з 1959 року.

У 1966 році Барені разом з новопризначеним керівником відділу розробки Mercedes-Benz Хансом Шеренбергом розробив розподіл засобів активної і пасивної безпеки транспортних засобів, який застосовується і сьогодні. Саме тоді пасивна безпека стала окремою наукою автомобільної промисловості і отримала власну систему.

За час своєї кар'єри в період з 1939 по 1972 роки в Mercedes-Benz Бела Барені зареєстрував близько 2500 патентів, більшість з яких відносяться до інновацій в області безпеки транспортних засобів. В знак визнання його новаторської роботи він був введений в Зал автомобільної слави (AHOF) в Дірборні, штат Мічиган (США) в 1994 році.

Бела Барені Mercedes Benz

Цілеспрямований розвиток пасивної безпеки після війни

Уважне і глибоке вивчення можливостей пасивної безпеки транспортних засобів почалося в середині 1950-х років, коли Mercedes-Benz стали активно проводити серйозні технічні та наукові дослідження. Були визначені важливі принципи безпеки. Але найважливіше - в 1959 році стали проводитися систематичні краш-тести, тобто реальні випробування систем безпеки автомобіля.
Перші аварійні випробування були проведені 10 вересня 1959 на заводі в Зіндельфінгені. Незначні краш-тести проводилися і раніше, наприклад в 1956 році, проте тоді йшлося лише про перевірку окремих компонентів автомобіля на їх поведінку в аварійній ситуації. Цього разу аварійні тести мали серйозний масштаб і належне матеріально-технічне забезпечення. З тих пір проведення краш-тестів автомобілів Mercedes-Benz проводиться безперервно, ось уже понад півстоліття.

Перші аварійні випробування Mercedes Benz

Аналіз реальних аварій

Компанія Mercedes-Benz вже більше 50 років проводить ретельний аналіз реальних дорожньо-транспортних пригод. Жоден інший автомобільних бренд не займається цим питанням настільки довго і ретельно. Штутгартський преміум-бренд має великий дослідницький штат і непідробне бажання робити світ безпечнішим. Результати реальних ДТП по всьому світу проходять аналіз і потім враховуються при розробці заходів безпеки для всіх нових моделей Мерседес-Бенц.

Mercedes Benz

Експериментальні машини безпеки Mercedes-Benz

Штутгартська компанія також брала участь в глобальних дослідницьких проектах з безпеки транспортних засобів. Наприклад, в програмі експериментальної безпеки транспортних засобів (ESV) 1970-х років. Різні дослідницькі автомобілі створювалися в Mercedes-Benz під назвою Experimental-Sicherheitsfahrzeug (ESF).
Наприклад, в ESF 24 1974 року народження, заснованому на моделі S-Клас 116, серед іншого, були протестовані деякі новаторські рішення пасивної безпеки, зокрема, подушки безпеки або сидіння з вбудованим кріпленням ременя безпеки. У майбутньому ці рішення були втілені в серійних моделях.

Mercedes Benz ESF 24

Прем'єра першої моделі Mercedes-Benz з безпечним кузовом

В серпня 1959 пройшла прем'єра абсолютно нових шестициліндрових моделей Mercedes-Benz 220, 220 S і 220 SE - перших серійних автомобілів з так званим "безпечним кузовом". Він включав в себе міцний каркас пасажирського салону, а також дві зони деформації - спереду і ззаду. Останні були покликані значно мінімізувати силу удару при аварійному зіткненні, захистивши цим самим здоров'я пасажирів. Ця технологія відразу ж перетворилася в новий галузевий стандарт технологій безпеки.
Також в моделях W111 Барені продемонстрував такі новаторські рішення в області безпеки як безпечне рульове управління і замок з конічним штифтом. Крім того, в салоні автомобіля було вкрай мало жорстких і гострих органів управління, здатних завдати шкоди при зіткненнях.

Mercedes Benz 220

Подушки безпеки від Мерседес-Бенц

У 60-х роках минулого століття пасивна безпека стає невід'ємною частиною культури безпеки Mercedes-Benz. В цей час починається активна робота над створенням надувних подушок безпеки або ейрбегів. Відповідний патент був зареєстрований компанією в 1971 році, а вже через 10 років унікальні подушки вперше з'явилися в серійній моделі - S-Клас 126. Принципове значення цього нововведення швидко поширилося на всю автомобільну промисловість.
Основний принцип перших подушок безпеки застосовується і сьогодні: якщо блок управління реєструє серйозну аварію за допомогою різних датчиків, то подушка безпеки автоматично спрацьовує для пом'якшення удару. Газогенератор миттєво заповнює подушку безпеки, за рахунок чого вона доповнює стримуючий ефект ременя безпеки. Сьогоднішні легкові автомобілі часто оснащені набагато більшою кількістю подушок безпеки: є окремі ейрбеги для колін, грудної клітки і тазу та інших частин тіла. Окремі подушки безпеки призначаються для водія, переднього пасажира і пасажирів другого ряду сидінь. Між іншим, саме Мерседес вперше показали публіці ейрбег переднього пасажира в 1987 році в серійному S-Class. Віконна подушка безпеки використовується в цій моделі на постійній основі з 1998 року.

  • Mercedes-Benz S-Class airbags 1
  • Mercedes-Benz S-Class airbags 2
  • Mercedes-Benz S-Class airbags 3
  • Mercedes-Benz S-Class airbags 4
  • Mercedes-Benz S-Class airbags 5
  • Mercedes-Benz S-Class airbags 6

Пасивна безпека Mercedes-Benz в 21 столітті

Численні напрацювання і досягнення бренду в області автомобільної безпеки використовуються сьогодні інженерами Штутгарта при створенні нових моделей. Проектування автомобілів майбутнього проходить з урахуванням великої комплексної картини класичних і новітніх рішень пасивної безпеки. Вся історія розробок в цій сфері на початку 2000-х була об'єднана в єдину концепцію комплексної безпеки Mercedes-Benz. Одним з найяскравіших прикладів розвитку безпеки в цифрову епоху є система Intelligent Drive, що задіє для захисту водія і пасажирів елементи штучного інтелекту. Інноваційні системи допомоги водієві також значно знижують ризик аварій, а також мінімізують збиток при їх виникненні.
Як і в середині двадцятого століття, бренд Mercedes-Benz активно працює над реальними рішеннями в області автомобільної безпеки. Завдяки нашим найкращим фахівцям світ стає безпечним. Для нас інвестиції в безпеку - бажання зробити їзду в автомобілі гранично безпечною для тих, хто вибирає Мерседес. Ми створюємо засоби захисту, які по-справжньому працюють, і вони стають сильними конкурентними перевагами. Тільки найкращі рішення в області безпеки для наших клієнтів - або нічого!

Mercedes Benz краш тест

Онлайн-служби

Разработка сайта Clock Creative Lab
  • Cookies
  • Захист даних
  • Правова інформація
  • Мапа сайту