
Новий Mercedes-Benz EQC 400: великий тест-драйв у заповіднику Ред Рок
Перший електричний кросовер Mercedes-Benz EQC представлений зовсім недавно і тому у публіки поки викликає ще багато запитань. У новому великому тест-драйві по національному заповіднику Red Rock Canyon, що знаходиться недалеко від легендарного Лас-Вегаса, ми постаралися максимально задовольнити цікавість аудиторії.
Огляд Mercedes-Benz EQC 400: залишаючи Лас-Вегас
На початку січня новий електрокроссовер EQC взяв участь у великій міжнародній виставці споживчої електроніки CES 2019. Автомобіль був презентований набагато раніше, однак саме на виставці EQC вперше з'явився на території США. Це була така собі американська прем'єра: демонстрація всіх «електричних» і цифрових переваг електромобіля.
Однак на дорогах Лас-Вегаса розкрити позашляховий потенціал нового EQC неможливо. Найприємніші особливості водіння електромобіля помічаєш лише далеко від монотонного пересування по місту. Таким чином, ми вирушили в національний заповідник Ред-Рок для оцінки головних переваг моделі, серед них - миттєвий крутний момент електродвигуна, комфортна звукоізоляція і плавне прискорення без вібрацій.

Тест-драйв Mercedes-Benz EQC 400 у заповіднику Ред-Рок
Red Rock Canyon - незвичайне місце, розташоване в величезних піщаних дюнах, які змінили дно океану, яке колись знаходилося тут. І в наші дні ще можна насолодитися геологічними залишками стародавнього океану: величезні камені з сірого вапняку і червоного піщаника справляють незабутнє враження. Крім кам'яних статуй і незвичайних дерев, заповідник Ред-Рок наповнений різними тваринами - койотами, бізонами, баранами, козлами і лисицями. Ми вирушили в легендарне місце Ред-Рок до світанку, сонце зійшло вже в момент впевненого проходження по звивистих дорогах каньйону.
У нашому огляді нового Mercedes-Benz EQC ми послідовно зупинимося на всіх важливих аспектах, вартих уваги наших клієнтів.
Платформа Mercedes-Benz EQC 400
Перший електричний кросовер Mercedes-Benz не потребував створення окремої унікальної платформи. Інженери не без підстави вважали, що платформа позашляховика GLC-Класу має більш ніж достатньо переваг, що дозволяють на її основі розробляти електрокроссовер. Крім як з GLC, новий EQC розділяє багато компонентів із седаном C-Класу. Навіть виробництво всіх трьох моделей налагоджено на одному і тому ж заводі - в німецькому Бремені. За словами керівництва Mercedes-Benz, наявність єдиної виробничої лінії і загальних компонентів з двома іншими моделями дозволяє легко збільшувати або зменшувати обсяги EQC в міру необхідності, для оптимального задоволення ринкового попиту. Цікаво, що такі автомобілі сімейства EQ вже отримають власні, спеціальні платформи і будуть виготовлятися на одному з заводів компанії в Алабамі. В цілому до 2022 року Mercedes-Benz планують випустити на ринок 10 повноцінних електричних моделей.
Нагадаємо, перші поставки моделі EQC намічені на червень 2019 року. Спочатку автомобіль з'явиться в Європі, і лише на початок 2020 року добереться до Америки.

Запас ходу Mercedes-Benz EQC
Ємність акумуляторної батареї становить 80 кВт-г: цього достатньо для безперервної поїздки на 400 км в будь-яку сторону світу. Цю заявку підтверджує новий, цілком реалістичний цикл WLTP, що має перевагу над застарілим NEDC. Коли водій подолає цю саму межу в 400 км, знадобиться всього 40 хвилин зарядки, щоб збільшити запас енергії з 10 до 80%.
Зарядка автомобіля EQC
Електричний кросовер оснащений 32-амперним вбудованим зарядним пристроєм, придатним для зарядки змінного струму до 7,4 кВт. Що стосується швидкої зарядки постійного струму, EQC приймає до 110 кВт, дозволяючи автомобілю заряджатися від 10% до 80% протягом приблизно 40 хвилин. В якості додаткової опції доступний Mercedes-Benz Wallbox: з ним зарядка буде втричі швидше в порівнянні з базовим чарджером.

Режими водіння Mercedes-Benz EQC 400
Пропонується чотири режими водіння, а також індивідуальні налаштування. Чотири стандартних режиму: Comfort, Sport, Eco і Max Range. При старті автомобіль завжди за замовчуванням налаштований на комфорт.
У спортивному режимі автомобіль забезпечує найбільш динамічні характеристики, з більшою потужністю, доступною в автономному режимі, і більш чітким відгуком рульового управління. В режимі Eco автомобіль пропонує меншу потужність і велику ефективність, а в Max Range автомобіль забезпечує максимально можливу дальність ходу. В Max Range їздити не так весело, але водій отримує максимальну доступну дистанцію. Індивідуальний режим дозволяє водієві персоналізувати певні характеристики водіння на свій смак.
- КОМФОРТ: встановлений за замовчуванням; комфортний стиль водіння, який при цьому автоматично стає більш динамічним в залежності від стилю водіння.
- ЕКО: Висока ефективність і низьке споживання.
- MAX RANGE: Інтелектуальна програма водіння, яка може допомогти водієві досягти максимально можливої дальності ходу.
- СПОРТ: Програма водіння орієнтована на кращий відгук для максимальної продуктивності водіння.
- ІНДИВІДУАЛЬНИЙ: дозволяє водієві налаштовувати кожен окремий параметр окремо.
Технологія рекуперативного гальмування Mercedes-Benz EQC
Сучасні технології дозволяють водієві автомобіля EQС використовувати всі можливі джерела енергії. При їзді накатом або гальмуванні, коли знижується швидкість, електродвигуни з кінетичної енергії створюють енергію електричну, тим самим поповнюючи заряд батареї прямо під час руху. Технологія відома як «рекуперативне гальмування», вона має 5 різних варіантів налаштування. В автоматичному режимі рекуперативне гальмування постійно регулюється на основі топографії, трафіку, стереокамер і радіолокаційних даних для оптимального рівня регенерації. В інших режимах передбачено ті чи інші варіювання ступеня рекуперативного гальмування. Потужність рекуперації регулюється вручну, за допомогою перемикачів під рульовим колесом.
Продуктивність і комфорт їзди в салоні Mercedes-Benz EQC
Новий EQC має два асинхронних двигуна потужністю 150 кВт кожен, які видають в цілому 408 к.с. і 564 Нм крутного моменту. Цього достатньо, щоб набрати швидкість з 0 до 60 миль / год за якихось 4,9 секунди. Двигун, встановлений в передній частині автомобіля більш ефективний, ніж задній двигун: на нього припадатиме більша частина навантаження, а другий буде підключатися в моменти, що вимагають підвищеної потужності.
Під час їзди по звивистих дорогах заповідника Ред-Рок наша команда оцінила, як тихо і комфортно в салоні - абсолютно ніякого шуму, ні зовні ні з-під капота. Можливо, це самий тихий електромобіль, на якому Ви коли-небудь їздили, і це говорить багато про що. Mercedes витратив багато часу над усуненням будь-якого шуму і проектуванням звукоізоляції автомобіля.
Акумулятор і терморегулювання
Акумулятор електрокроссовера EQC має 80 кВт-год корисної потужності. Сам блок, силова електроніка і двигуни мають рідинне охолодження, а в автомобілі також використовується тепловий насос. EQC оснащений літій-іонною (Li-Ion) батареєю останнього покоління, що служить джерелом енергії для обох електродвигунів. Акумулятор складається з 384 елементів і розташований в підлозі автомобіля, між двома осями.
Наші враження від огляду Mercedes-Benz EQC 400
Революційний електричний кросовер Mercedes-Benz пропонує клієнтам безсумнівні переваги. Автомобіль талановито висловлює цінності Mercedes-Benz в світі електричних технологій. В рамках тест-драйву EQC 400 по Національному заповіднику Ред-Рок в США ми відзначили прекрасний зовнішній дизайн автомобіля, суперкомфортний салон і високу зручність для користувачів. Інформаційно-розважальна система Mercedes MBUX проста в управлінні і інтуїтивно зрозуміла, а рівень шуму в салоні - мабуть, найнижчий серед автомобілів цього класу.
Mercedes-Benz EQC має велику потужність і дивно продуктивний як для важкого повнорозмірного кроссовера. Будь-які нерівності непомітно зникають під колесами цього автомобіля. За комфортними задніми сидіннями є багато простору для багажу, тому електричний автомобіль прекрасно підійде для різнобічного активного життя свого власника, в якому є місце і для щоденних поїздок по місту, і для регулярних виїздів за межі бездоганного асфальту.